Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vítám Vás na této stránce, kde se budu snažit dopisovat, co se děje nového.
 

Listopad - Prosinec 2014

 

Už od konce října, přes listopad, prosinec, ale i v ledbnu jste nám vozili velké množství krmení, hračk, obojků, vodítek, dek ....

Všem vám ještě jednou moc děkuji jméném našich psů. 

Bylo vás i hodně, kteří jste chtěli zůstat v anonymitě.

 

Adventní čas

Poslední listopadový víkend bylo rozsvěcení stromku ve Štěpánově, kde jste měli možnost donést pod stromeček dárky pro útulek.

Dárky převezla na útulek zást. ředitele školy Mgr. Nováková.

 


S hodnotným krmenín za námi dojeli i zástupci  společnosti Fair Credit Olomouc.
 

2. května 2014

Dobrý den,
ještě jednou Vám děkujeme za pejska...od Vás odjížděl jako Filip a domů už přijel jako Puškin.......posíláme pár fotek a pozdravuje Vás......

Jeho majitelé

Kristýna, Milan a Adam

Děkuji  za zaslané fotky a jsem ráda, že se Filip - Puškun má v nové rodince dobře.

 

 

                                      

 

 

 

 

  

Únor 2014

Byla jsem oslovena rodiči ze Štěpánova, jestli by mohly jejich děti chodit venčit psy z azylu. Jsem ráda, že se děti těchto svěřenců ujaly a není jim lhostejný život těchto obyvatel v útulku.

Děti ze ZŠ Štěpánov dělají pravidelně společnost uýstájeným psům, pomáhají při údržbě srsti, úklidu, krmení a hrách.

Rodičům i dětem děkuji.

Pátek 10. ledna 2014

Pesani si spokojeně užívají dárků, které díky vám dostali k vánocům.

Protože je stále deštivé počasí a před kotci při jejich úklidu bylo stále  bláto, dnes se provedlo dosypání terénu.

Počasí jak je cidět nám přálo. 

Neděle 22. prosince 2013

Na toto odpoledne byla vyhlášená veřejná sbírka pro psy, kteří musí trávit vánoční svátky v útulku. Přes nepříznivé počasí, kdy foukal studený vítr a předvánoční shon, se přišli návštěvníci podělit o dobrou náladu a obdarovat psy.

Jsme rádi, že jsou mezi námi lidé, kterým není lhostejný život psů v útulku a pomohli nám udělat jim pěkné Vánoce. 

Pejsci dostali do boudy deky, do kotce hračky a po celé svátky budou mít dost dobrot, které jste jim donesli. 

Děkujeme a přejeme krásné Vánoce!

 

     

    

Šťastníková Adéla a Iveta

  

Rodina Sedláčkova

  

Radka Vlková, která sama za svoji osobu pokračovala ve sbírce studentů z Brna

  

  

Manželé Brooks a Vodičkovi

    

 

 

  

 

Pondělí 23. 12. 2013

I dnes pokračovaly návštěvy a pesani dostali salámy, konzervy, granule, fůru psích pamlsků a piškotů, deky a hračky.

  

  

Obdarovalo nás OS Štěpánovsko, Veronika Jahodová, Jitka Růžičková a Zdeňa Kráčmar, Pavlína Doubravová, manželé Pokorní a Monika Bajerová.

Ještě jednou všem děkujeme a přejeme krásné vánoce, bohatého Ježíška a hodně štěstí do nového roku. 

 

11. prosince 2013

Dokud jsem byla mladá a zdravá, měli mě rádi. Dnes jsem stará, nemocná a byla jsem odsouzená zemřít odložená v bolestech a potupných podmínkách.

 

Narodila jsem se do teplé máminy náruče, která byla vždy při mojí touze se najíst, napít, pomazlit se.

Jen jak jsem otevřela oči, našla jsem své sourozence, jejichž teplé tělíčko jsem jen do té doby vnímala. Začaly chvíle her, pošťuchování a kousání. No prostě nádhera.

Jednoho dne jsem z těchto krásných chvil byla vytržená a odvezla si mě nová rodina, pro mne nový domov. Pochopitelně jsem plakala po mámě a sourozencích.. Ale postupně odloučení přebolelo, mámu nahradila lidská náruč, teplá ruka a miska krmení. Byla jsem znovu šťastná.

Byly znovu hry a procházky. ˇ

Čas běžel a já jsem zestárla. Jsem nemocná, pořádně neslyším a nevidím a špatně chodím.

Byla jsem svojí rodinou, za kterou bych dala život, odvezená za bývalý ovčín, směrem do pole s miskou vody a nadrobeným chlebem. Nevěděla jsem kde se nacházím, proč moknu a je mi strašná zima. Protože nevidím.a jsem zesláblá, a ani na nožičky se nešlo postavit, nemohla jsem odejít se zahrabat aspoň do slámy.

Nevím, po jaké době se přiblížil pán, který venčil svého psa a ten mě našel. Neváhal mi pomoci.. Zatelefonoval na Obecní policii Štěpánov a během chvilky tu byla strážnice obecní policie i s paní z útulku v Benátkách.

Dostala jsem teplý pelíšek, teplý vývar a pomalu si zvykám na příjem potravy.

 

 

P.S.

Betynka, jak jí doma říkáme, nemůže být ubytovaná v kotci, proto je u mne doma. Přijede ji prohlédnout veterinář. Protože je opravdu v zuboženém stavu, čekáme až se trochu zotaví  a bude moct být naočkovaná.

Pro Betynku bude přece jen dobrý konec.                                                                          

Dnes už má náhradní rodinu a už pro Betynku poslední. Paní Alenu Pavlovou z Březců, která se i přes stáří a slepotu Betynky rozhodla jí do posloužit a znovu zahřát srdíčko. 

Ne, nejsou všichni lidé zlí. Jsou i tací, kteří mají srdce plné lásky a jsou ochotní ji rozdávat.

Karla Tázlerová

Betynka byla statečná bojovnice, ale tělíčko nezvládalo  hrozné zacházení. Dnes usnula a už se nevzbudila u paní Pavlové v pelíšku, v teple u krbu.

Děkuji paní Pavlové za poslední krásné chvíle, které Betynka na konci prožila.

Karla Tázlerová

 


 

Sobota 30. listopadu 2013

 

 Na emailovou adresu přišla nabídka pomoci z Mendelovy univerzity z Brna a přijeli k nám v sobotu odpoledne s bohatou nadílkou. Pesani dostali Mikuláše.

Jsme studenti z Mendelovy a zpracováváme projekt, jehož předmětem je najít sponzora nebo sponzorské dary pro psí útulek. My jsme si vybrali Váš azyl a pořádáme sbírku.

 

"Všechny tyto vybrané věci odvezli do azylu Daniela Havlíčková a Marek Halcin v sobotu                 30. 11. 2013." .

 

 

 Jsme studenti Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity a v rámci předmětu Manažerské dovednosti jsme pořádali sbírku pro Azyl Kaira. Sbírka probíhala týden v Brně a v Šumperku. Nejvíce přispívali lidé ze Šumperka a okolí. Celkem jsme vybrali 29 kg granulí, 6 konzerv, 10 tenisových míčků, 4 balení pamlsků a jeden pelíšek. Všechny tyto vybrané věci odvezla do azylu Daniela Havlíčková 30. 11. 2013. 

Studenti, kteří sbírku pořádali: Helena Uhříková Miroslav Rozenberg Radka Vlková Daniela Havlíčková Tomáš Vencálek Blanka Machalínková.

Všem studentům děkuji za sebe, ale hlavně za psy, že se na sbírce podíleli.


 

ŘÍJEN

Nemám možnost ubytovat kočky v azylu, proto pokud voláte a chcete pomoc, musím opravdu přistupovat k ubytování odpovědně, protože koťata vhodná k adopci mám ubytovaná doma a krmím ze svých prostředků. Proto pokud se objeví aspoň malý sponzor, jsem velice vděčná. Takovým hodným sponzorem byla paní Vavroušková, která mi pro kočky dovezla 3 kartony konzerv. 

Z dvanácti postupně přicházejících a odcházejících se podařilo se 6 koťat dát do rodiny. Včera odjela další z chlupatých kočiček jako dárek a zbylá koťata dostala příspěvek na krmení.

Tato asi 3. měsíční kočička je ještě volná.

   

A na výběr je ještě 1 mourovatý kocourek - asi 4. měsíční a 3 půlroční koťata - kočky - mourovatá, bíločerná a bílá s mourem.

 

Eviduji i objednávky a jsem ráda, když se zadaří. Jedna z objednávek byl kocourek zrzavé barvy.

Sice trvalo asi 3 týdny, než jsem vhodého adepta našla.

Garfild se zdržel u nás jen pár hodin, proto jsem ho nemohla pustit do kočičí smečky na dvoře.

 

Vůbec mi nevadilo, že jsem v novém prostředí. Tak jsem se dlouho hnízdil, až jsem usnul.

   

   

Stálým problémem je nekontrolované množení koček. Ne každé kotě má štěstí, že se dostane do nové rodiny. Proto mám dobrý pocit z toho, že se mi daří svědomitým majitelům očkovat a kastrovat jejich miláčky. Sice každý měsíc oznamuji očkování a čipování psů, ale dnes už naši obyvatelé ví, že je to komplexní veterinární péče MVDr. Jana Horkého, který jedenkrát měsíčně dojíždí do Štěpánova. Úterky jsme změnili na neděle odpoledne, protože ne každý se mohl v týdnu objednat. Očkování a čipování začíná ve 14:00 u autoservisu v Benátkách a následně objíždíme objednávky (nejen ke psům a kočkám) po Štěpánově a okolních obcích. 

Pokud je zdravotní problém, který se nedá řešit v terénu, objednají se majitelé se zvířetem do ordinace. 

ZÁŘÍ

OS Benátky sever darovalo psům velký pytel granulí. 

Děkuji já i čtyřnozí kamarádi. 

 

Bára

V polovině září se mi podařilo umístit Báru do rodiny. Jsem za ni moc ráda. Byla velice vystresovaná. 14 dnů trval její pobyt na boudě.  Jen vrčela a štěkala. Až jsem se vzdálila od kotce, tak seskočila ke krmení. Klidným chováním jsem ji pomalu přesvědčila, že moje ruka jí neublíží a pamlsek, který jí podávám je opravdu pro ni.

Potom už byl velký zlom v jejím chování. Každým dnem bylo venčení klidnější, až k mé radosti jsem byla vítaná štěkotem a radostným pobíháním v kotci a venku. 

Není hezčí zpráva než ta, že je nový majitel spokojený. A Bára také. 

Děkuji.

P.S. Pokud se mi podaří Báru nafotit, ráda fotky dodám. 

DUBEN

OS Štěpánovsko darovalo 3 kusy vyhřívaných deček pro psy. Vůbec nevadí, že je po zimní sezóně. Zase bude zima a menší obyvatelé budou rádi, že je o trochu víc tepla i když kotce jsou zateplené.

Pro kluky                                             i pro holky.

           

Děkuji za chlupáče!

 Tak jsme se dočkali!!!!!!!!

Od 1. ledna 2013 je azyl v provozu. 

 

Stiskněte ALT 0 pro nápovědu
 
Cesta objektu

 

Kocourek na titulce

V pondělí  17. ledna mi volala paní ze Štěpánova, jestli beru do příjmu kočky. Má doma nalezené malé, asi 3 měsíční kotě. Musela jsem ji zklamat, že momentálně kočky neberu. Paní Iveta byla nešťastná, protože už doma dvě kočky má a jak jsem viděla, jsou to opravdu krásná a zdravá zvířátka, která se mají velice dobře.

V takových případech nabízím pomoc aspoň přes tyto stránky, pokud majitel souhlasí, objeví se zvířátka na titulní straně.

Kocourek díky všímavým lidem neumrzl nebo neskončil pod koly auta. Byl to asi nevhodný vánoční dárek, protože hned po Štědrém dnu přijelo auto k hospodě ve Štěpánově, přibrzdilo, kotě vyhodili a honem odjeli. Tak se kocourek dostal k paní Ivetě, která hledá chovatele, který by se o kocourka dobře staral a pokud možno, aby vyrůstal v bytě. Je naučený na kočičí záchod, baští vše, granule i kapsičky pro koťata. Je nyní ve společnosti 2 leté kočky Terky a ročního kocourka Čiko.

Pokud budete mít zájem, volejte na tel. útulku.


Štěňátka na titulce

Štěňátka jsou ze Štěpánova, byla to nechtěná březost - kříženci buldočka a asi jezevčíka. Jak je vidět, spíše jsou štěňata podobná buldočkovi. Budou k odběru od 1. března. Další informace doplním, jak se spojím s majitelkou.

 

 


 

 

30. října 2010 skončila první etapa čipování psů ve Štěpánově a přilehlých obcích. Od dubna do konce října bylo načipovaných 491 psů. Ne všichni se dostavili v daném termínu, proto bude čipování pokračovat a nejen z tohoto důvodu v tomto roce dál. Přibyla štěňata s přihlašovací povinností a také noví starší psi. Předpokládáme první letošní čipování na konec dubna, druhé asi koncem září.

Čipujeme psy ve složení:  MVDr. Dušan Lukeš - aplikuje čip, střážník Pavel Novotný, který vydává čipy a přiřazuje datumy k agendě, já vedu celou agendu.

To jen na vysvětlenou kvůli udání mojí osoby na KVS Olomouc, kde bylo udáno, že jsem já čipovala. Byl předložený příjmový doklad s mým razítkem a podpisem.  Moje chyba, že jsem vypsala kolonku "ÚČEL PLATBY" - čipování psa. Bylo mi sděleno, že to vypadá, že já jsem čipovala. Ale to byl jen poplatek za agendu čipování a ten dotyčný moc dobře viděl, kdo čipoval jeho psa a co každý z nás  v tu chvíli dělal. Měla jsem opravdu hodně práce s přípravou k vypsání všech formalit, které má k dispozici obec a budou se postupně všechny údaje o psu i majiteli načítat do čtečky pro obecní policii. A že byly dny, kdy jsme se měli co ohánět, když majitelů a psů byla stále dlouhá řada, která nebrala konce.   

Když jsme zjišťovali veškeré podmínky kolem čipování, ať už kvalitu čipů, čtečky atd., věděli jsme, že musíme mít i veterináře, který má k tomuto úkonu oprávnění. Bohužel, jsou stále mezi námi lidi, kteří se baví vyhledáváním absurdit.

 


 

 
Od  soboty 3. dubna 2010 probíhá ve Štěpánově a přilehlých obcích čipování psů.
Celá akce byla rozdělená kvůli množství psů na 7 čipovacích sobot. Poslední osmá se bude konat v září, kdy mají majitelé psů poslední možnost načipovat svého psa za poplatek 50 Kč, zbytek nákladů na čip a veterináře hradí Obec Štěpánov. Pokud tak majitelé neučiní v tomto posledním termínu, dopouští se přestupku a může jim být uložená pokuta. Čipování bude omožněno za tuto cenu i nových štěňat nebo psů.
Od roku 2013 bude čipovaní povinné pro všechny psy, proto je od obce velice vstřícné, že umožnila za tak nízký poplatek čipování uskutečnit.
Pochopitelně celá akce už přinesla první ovoce, protože je odchycený načipovaný pes v co nejkratší možné době předaný majiteli. 
 
 
 
 
Betynka
 
3. listopadu se Betynka přestěhovala ke Koudelkovým do Olomouce.
Věřím, že budou s Betkou spokojení. Jsem ráda, že našla nové pánečky, kteří znají problematiku jezevčíků.
Také děkuji manželům Koudelkovým za sponzorský dar útulku.
 

Bobin
V říjnu našel svého nového pánečka Bobin. Zůstal ve Štěpánově a věřím, že bude spokojený jak pejsek, tak i nový majitel.

 
Problém koťata
Přes letošní prázdniny se zvýšil počet koťat k adopci. Jelikož zvířata přebírám jen odchycená od obecní policie, stává se dost často, že se nějaké kotě objeví před domem a auto, které s ním přibrzdilo mizí v dáli.
Zatím se mi daří koťatům sehnat dost rychle nové majitele. 
Nyní tady na osvojení čekají tři kočičky, staré asi 3 měsíce. Dvě černé s rezavým žíháním a jedna bíločerná. Všechny jsou ochočené.
Foto dodám do sekce Kočky útulek. 

18. 7. 2009
V sobotu po 14. hodině odjela Nanynka k novým osvojitelům do Ústí nad Orlicí.
Podle zprávy, která přšla v sobotu večer je Nany ve svém živlu. Natáhla v dílně pachy z lesa, byla na procházce
a následující noc spala v ložnici u postele svého pánečka.
Přejme jen samou radost.
 
 

16. 6. 2009
Dnes jsem absolvovala další kolečko a snad........ nechci to zakřiknout, prostory jsou. Nyní záleží, jak vše hladce půjde a jelikož mám
kolem sebe dost lidí. kteří mi nepřejí, asi nebude vše tak jednoduché.
 
Stále jednání ohledně prostor.
V pondělí, 23. 3. 2009 jsem byla na dalším jednání ohledně prostor útulku. Zatím stále není nic domluvené. Představy mám já i protistrana. Snad příští týden bude jasněji.
 
4. 6. 2009 - Jednání ještě nejsou stále u konce.
 

 ZTRACENÁ FENKA FOXTERIÉRA
 
V neděli 18. ledna. 2009 se toulala po Benátkách fenečka hrubosrstého foxteriéra. Byla celá prokřehlá, obalená namrzlým sněhem, že ani chodit nemohla. Protože žádný majitel nebyl v okolí vidět, tak jsem ji vzala domů, podala misku granulí a vody. Jak fenka rozmrzala, tak se zvětšovala její zvědavost. Obtelefonovala jsem pár známých, jestli neví, kdo by tuto rasu mohl mít. Ale nikdo nevěděl. Až po jednom telefonátu přišla rada, atˇ zkusím štěstí ve Štěpánově, že se v jednom domku taková fenka nachází. Tak jsme s dcerou vzaly fenku a vyrazily autem směr obec. Bohužel, paní vyšla ven před dům a sdělila nám, že jejich fenka leží s pánečkem v obýváku na sedačce.
 
Tak jsme se vrátily domů, ubytovaly fenku a hned ráno v pondělí jsem zavolala na obec, jestli by mohli vyhlásit obecním rozhlasem informaci pro případného majitele, kde se fenka nachází.
Ještě ani nedošlo k hlášení a volala mi Irenka z obce, že přišla paní s prosbou o vyhlášení, že hledá fenku drsnosrstého foxteriéra. Tak mi zavolala a já jsem se s paní domluvila, aby se přijela podívat, jestli je to ona. K oboustranné radosti a se slzami v očích majitelky se potvrdilo, že je to jejich Sára, která utekla pánečkovi při procházce.
Paní byla tak moc hodná, že mi dala nálezné. Nechtěla jsem, ale nedali si s manželem nic vysvětlit. Částku použiju pro pejska a kočičky.
Ještě jednou moc děkujeme.
Tak Sáro, už se netoulej a když, tak směrem k nám, tady už páníčci ví, kde tě hledat.
Je to hezký pocit, když můžete někomu udělat radost.
 
     
Sára v plné kráse
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POMOC V NOUZI
Ve čtvrtek 26. února okolo 20. hodiny mi volal nešťastný majitel dvou psů, že z rodinných důvodů nemá kam umístit na asi 10 dní Kazana - křížence asi BO x Vlkodav a Ruprta - Německou dogu. Vzhledem k problémům, které majitel má, jsem se rozhodla je vzít na tuto dobu do domácího prostředí.
Kazík je pěkné kvítko, pochází z útulku, ale je milý a poslechne. Jen je neklid na dvoře, když se objeví moje fenky. Jsou to staré dámy a mladý kluk je trochu znervozňuje, ale zvládly si udělat pořádek.
Rupík je sice velký postavou s velkým srdcem a stále bázlivý. (V minulosti byl podle majitele týraný a proto se jej ujal).
Kluci jsou hodní, jen u Rupíka je vidět i když u majitele nabral na váze, že potřebuje pořádně zakrmit.
 
 
 
 
 
              
                   KAZAN - KAZÍK                                                    RUPRT DINO - DINNO - jinak RUPÍK
 
Dnes se majitelé mají přijet za klukama podívat. Snad po této návštěvě nebudou moc teskniví. Musí to tu ještě s náma chvíli vydržet.
V pondělí 2. března se přijeli majitelé podívat na své dva miláčky. To bylo radosti, skákání a kňučení.
Kazík i Rupík jsou v pořádku, jen si trochu fňukali po odchodu pánečků. Ale nebojte se kluci. Ve středu se přijedou za váma opět podívat .
Rupík s Kazíkem dnes odjeli, Kazan je v sekci daruji - z rodinných důvodů. najde hodného pánečka?

 
 
 
 
 
 
JEDNÁNÍ OHLEDNĚ NOVÝCH PROSTOR ÚTULKU
 
 
V neděli 1. března jsem se byla podívat na další prostory. S majitelem se setkám znovu ve středu, každý z nás si vzal lhůtu na rozmyšlenou. Pokud se ve středu domluvíme na všem podstatném, začne velká příprava k otevření a zahájení útulku.
Nicméně stále mám rozjednané ještě další prostory.
Pátek 13.3.2008. Jednání stále pokračují. Vůbec to není jednoduché.

 
 
 
                                                    NOVÝ SPONZOR
V pátek 6. března 2009 mi telefonovali z TESCA v Uničově, že mají pytle granulí, které by dali sponzorským darem útulku. Jsem moc ráda za vstřícné a milé jednání zaměstnanců a jménem pejsků děkujeme.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist